В Україні продовжено мораторій на стягнення майна у боржників по валютних кредитах

последние новости в Украине останні новини в Україні


Народний депутат України від "Слуги народу" Данило Гетманцев повідомив, що в парламенті планують проголосувати за проєкт закону про продовження дії мораторію на стягнення майна через кредити в іноземній валюті. Спочатку передбачалося мораторій зберегти до кінця 2021 року.

Об этом сообщает Русский репортер

Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у бесіді з журналістами. Він нагадав, що сьогодні загальна сума, на яку було взято кредити, становить близько 20 мільярдів гривень.

За його словами, сьогодні в Україні є 12 тисяч таких "валютних" договорів. "З одного боку, дійсно, ніхто цих людей не зобов’язував брати кредити саме у валюті, це був їхній ризик. З іншого боку, держава і не попереджала про ризики, які можуть бути у зв’язку з тим, що вони беруть валютні кредити", — сказав Гетманцев.

Гетманцев зазначив, що при відпрацюванні термінів мораторію для врегулювання цього питання була передбачена відстрочка на зняття мораторію до кінця майбутнього року. Однак президент Зеленський запропонував мораторій продовжити тільки на 6 місяців. "Ми з ним погодилися, підтримали це, і зараз у залі, я думаю, будемо підтримувати цей закон з урахуванням пропозицій президента", — додав нардеп.

Пізніше стало відомо, що Верховна Рада 16 вересня повторно розглянула і ухвалила закон №3640 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті" з пропозиціями президента України. Документ підтримали 297 народних депутатів.

Нагадаємо, раніше законопроєкт №3640, що стосується введення мораторію на виселення боржників по валютних кредитах, планувалося продовжити до початку 2022 року. Про це стало відомо 16 липня після виступу нардепа Олександра Дубінського в парламенті.

Раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради можуть розглянути новий законопроєкт про стягнення грошових коштів. На виплату заборгованості у боржників із зарплати почнуть списувати 25% або заарештовувати майно.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/ekonomika/v-ukraini-prodovzheno-moratoriy-na-styagnennya-mayna-u-borzhnikiv-po-valyutnikh”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены


Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ