Україна не провела і половини змін, необхідних їй для ПДЧ у НАТО – амбасадорка Великобританії

У МЗС України стверджували, що надання ПДЧ у НАТО давно погоджено

Україна провела недостатньо змін для надання їй плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО. Про це амбасадорка Великобританії в Києві Мелінда Сіммонс заявила "Європейській правді" в інтерв’ю, опублікованому 22 лютого.

Об этом сообщает Правда ЮА

"Я чула заяви Міноборони України про бажання отримати ПДЧ уже цього року, і мені цілком зрозуміла політична логіка таких заяв. Але якщо при цьому у вас відстає оборонна реформа, то такий план не дає мені впевненості. Посудіть самі: ви щойно отримали EOP (статус партнера з розширеними можливостями."ГОРДОН"), він передбачає кілька конкретних змін, здійснення яких від вас чекають. А ви робите лише меншу частину з них і кажете: "А тепер ми хочемо ПДЧ", – сказала вона.

За словами дипломатки, її "дещо непокоїть" реформа оборонних інститутів України. Вона вважає, що ця реформа "менш помітна, але дуже важлива".

"Оскільки ви досягли EOP, то виникає питання: що далі, який крок наступний? І моя відповідь така: у рамках EOP вам треба концентруватися не лише на військовій сумісності з НАТО, але також змінювати ваше військове відомство структурно, запроваджувати європейські практики в питаннях оборонних закупівель, логістики. Наразі в Міноборони цього ще немає", – пояснила Сіммонс.

Вона вважає, що якщо цього не робити, "це перетворить політику відкритих дверей НАТО на політику "відкритих дверей, яких можна уникнути".

"Для країн, які не підтримують інтеграцію з НАТО, це стане приводом уповільнити цей процес", – підкреслила Сіммонс.

Вона порадила Україні сконцентрувати зусилля на питанні оборонних закупівель.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".

Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України у Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У травні 2020 року заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок заявив, що надання Україні ПДЧ у НАТО вже давно погоджено, і союзникам по Альянсу треба ухвалити лише тактичне рішення.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/ukrajina-ne-provela-i-polovini-zmin-neobhidnih-jij-dlja-pdch-v-nato-posol-velikobritaniji-1541121.html”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены


Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ